Град Бијељина, Педагошки факултет у Бијељини и Јавна установа Центар за социјални рад Бијељина, потписали су Споразум о сарадњи, на основу кога ће студенти треће и четврте године Педагошког факултета бити ангажовани као волонтери за рад у Дневном центру за дјецу у ризику.
– Ово је наставак успјешног пројекта отварања Дневног центра за дјецу у ризику, да би се збринула дјеца која имају проблематично понашање и којој су потребни додатна настава и васпитање. Претходно је потписан споразум о сарадњи са школама и Центром јавне безбједности, а сада ће се у овај пројекат укључити и факултет. На основу сарадње са факултетом оствариће се двије врсте користи, студенти ће имати добру праксу, а Центар ѕа социјални рад ће добити волонтере који ће помагати у раду – истакао је градоначелник Бијељине Мићо Мићић, додајући да се ове активности реализују у циљу побољшања квалитета живота најосјетљивијих категорија становништва на подручју Града Бијељина.
Директор Центра за социјални рад Милан Симеуновић истакао је да ће овој установи много значити група младих и перспективних волонтера, који ће помагати у раду Дневног центра за дјецу у ризику.
– Тренутно имамо евидентирано око 50-оро дјеце на подручју Града, која имају проблематично понашање. Неки од њих су већ у Центру, а неки ће вјероватно накнадно доћи. Врло нам је битно што сарађујемо са школама, па у неким случајевима и школски педагози помогну дјеци – навео је Симеуновић.
У Центру за дјецу у ризику збринута су дјеца која су под старатељством и која су под појачаним надзором. Са њима су до сада радила два радника Центра за социјални рад, специјални педагог и психолог, као и два волонтера. – У наредном периоду је планирано да се, када дођу и волонтери са факултета, прошири оквир радионица за дјецу и у просторијама Центра обезбједи сто за стони тенис и инвентар за друге друштвене игре – најавио је Симеуновић.
Декан Педагошког факултета проф. др Далибор Стевић истакао је да је ово хумана акција, која ће побољшати васпитање дјеце у Граду, с обзиром на то да је евидентиран све већи број дјеце која су изложена небризи старатеља.
Извор: www.sobijeljina.org