Отворен конкурс за стипендије „Best of South-East“

8Отворен је конкурс за престижни стипендијски програм „Best of South-East“ намијењен свршеним дипломцима и студентима правног или економског факултета из Босне и Херцеговине, а обухвата једногодишњу праксу у банци „Sparkasse“, те годину дана студирања на Универзитету у Грацу.

Стипендија „Најбољи/а на југоистоку“ додјељује се студентима млађим од 27 година који предано раде, имају развијене комуникацијске вјештине, те су способни за аналитичко и практично економско размишљање.

Један од услова је и изврсно познавање енглеског, те добро познавање њемачког језика.

Програм је прије осам година покренуо „Steiermärkische Sparkassen Bank“ у сарадњи са Универзитетом у Грацу.

Сврха програма је да се омогући талентованим студентима и дипломантима права и економије да се додатно образују и одраде праксу у међународном окружењу те тако стекну драгоцјена искуства која ће им послужити у професионалном животу.

Програм траје од септембра 2017. до августа 2018. године. Рок за пријаву је 12. децембар ове године, а резултати ће бити познати у прољеће 2017. године.

Осим студената и дипломаната из БиХ, пријавити се могу и студенти из Словеније, Хрватске, Србије, Македоније и Црне Горе. То могу учинити и они који већ имају статус редовних студената у Аустрији, а долазе из наведених земаља.

Више информација можете пронаћи на сљедећем линку:

http://international.uni-graz.at/de/stud/incoming/s-in-mprog/bestofsoutheast/

 

 

 

Accesibility Adjustments

Choose the right accessibility profile for you
OFF ON
Highlight Links Highlights all the links on the site!
OFF ON
Pause Animations Animations will be paused on the site!
OFF ON
Dyslexia Font Dyslexia Font will be applied on the site!
OFF ON
Hide Images All images will be hidden on the site!
Choose the right accessibility profile for you
Adjust Font Sizing
Default
High Saturation
High Contrast
Light Contrast
Dark Contrast
Adjust Letter Spacing
Default
Adjust Line Height
Default
Speak Mode
Align Center
Align Left
Align Right