Dražan Kosorić pobjednik na takmičenju kompozitora u Italiji

Dekan Muzičke akademije Univerziteta u Istočnom Sarajevu prof. mr Dražan Kosorić pobijedio je u kategoriji kompozitora na jednom od četiri najprestižnija svjetska takmičenja za harmoniku u Kastelfidardu u Italiji.

NJegova kompozicija „Baš-Čelik“ za harmoniku i simfonijski orkestar zauzela je prvo mjesto među radovima koji su stigli iz Rusije, Francuske, Poljske, Portugala, Italije, Češke i BiH, saopšteno je iz Muzičke akademije Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Radove je ocjenjivao žiri koji su činili eminentni muzikolozi, kompozitori, koncertni izvođači i dirigenti.

Pobjednička kompozicija biće obavezna za izvođenje u završnoj etapi takmičenja akordeonista koje biti održano od 18. do 22. septembra u Kastelfidardu, kada je predviđeno i svečano uručenje nagrada kompozitorima.

Izvor: Novinska agencija SRNA

Accesibility Adjustments

Choose the right accessibility profile for you
OFF ON
Highlight Links Highlights all the links on the site!
OFF ON
Pause Animations Animations will be paused on the site!
OFF ON
Dyslexia Font Dyslexia Font will be applied on the site!
OFF ON
Hide Images All images will be hidden on the site!
Choose the right accessibility profile for you
Adjust Font Sizing
Default
High Saturation
High Contrast
Light Contrast
Dark Contrast
Adjust Letter Spacing
Default
Adjust Line Height
Default
Speak Mode
Align Center
Align Left
Align Right