Сарадња два универзитета – улагање у будућност друштва

Ректор Универзитета у Сарајеву проф. др Рифат Шкријељ и проректор за науку, истраживање и развој Универзитета у Источном Сарајеву проф. др Јелена Крунић састали су се данас како би симболично обиљежили почетак сарадње у оквиру УСАИД-овог пројекта ПРО-Будућност.

Потписивањем Уговора са Универзитетом у Сарајеву, те Меморандума о разумијевању с Универзитетом у Источном Сарајеву, почела је сарадња у оквиру које ће професори и студенти са ова два универзитета заједнички организовати радионице и истраживања о изградњи мира, повјерења, толеранције, јачању друштвене кохезије те другим процесима који доприносе помирењу у нашој земљи.

„Ове активности ми увијек пробуде наду да смо на добром путу да нашим студентима пружимо додатну подршку“, казао је проф. др Рифат Шкријељ.

Он је изразио захвалност Универзитету у Источном Сарајеву и УСАИД-овом пројекту ПРО-Будућност на дугогодишњој сарадњи и вољи да заједнички раде велике и важне ствари, истичући колико је у раду значајна подршка како академске, тако и шире заједнице.

Проф. др Јелена Крунић истакла је да институције углед граде кроз споразуме са другим универзитетима али и представницима неакадемске заједнице, додајући да су универзитети често окренути међународним размјенама и да је изузетно важно да се окрећу и јачању међусобних веза.

„Ово ће бити добра прилика да наши професори и студенти размијене знања и искуства, да усвојимо добре праксе, да се повезују млади и да стварамо подстицајно окружење за њихов лични и професионални развој, те да, када заврше студиј, ова знања даље преносе“, казала је проф. др Крунић.

Осим проректорице Крунић, у име Универзитета у Источном Сарајеву, данашњем састанку су присуствовали и проректор за међународну сарадњу и осигурање квалитета доц. др Марко Гутаљ и проф. др Биљана Сладоје-Бошњак испред Центра за подршку студентима са инвалидитетом са Филозофског факултета.

Сарадњу је поздравила и министарка за науку, високо образовање и младе Кантона Сарајево, Александра Николић, истакнувши да је потребно мотивисати младе да раде на себи.

„Требамо радити на отварању могућности, јачању капацитета, окретању продуктивним и иновативним политикама које требају да ојачају младе да граде своју будућност, а тиме и друштво. Ово јесте једна од таквих прилика и надам се да ћемо имати добре резултате“, казала је Николић.

Из УСАИД-овог пројекта ПРО-Будућност, који проводи ЦРС са партнерима, су навели да радо подржавају пројекте који доприносе јачању међусобних односа младих, али и институционалној сарадњи универзитета.

„Само кроз континуиран и заједнички рад можемо осигурати сретније студенте који ће даље враћати и самој заједници која је улагала у њих. Кроз овај пројекат студенти ће имати прилику развијати вјештине изградње мира, критичког мишљења и отварања дијалога који ће им умногоме користити као будућим покретачима промјена у друштву“, казали су представници пројекта ПРО-Будућност.

Accesibility Adjustments

Choose the right accessibility profile for you
OFF ON
Highlight Links Highlights all the links on the site!
OFF ON
Pause Animations Animations will be paused on the site!
OFF ON
Dyslexia Font Dyslexia Font will be applied on the site!
OFF ON
Hide Images All images will be hidden on the site!
Choose the right accessibility profile for you
Adjust Font Sizing
Default
High Saturation
High Contrast
Light Contrast
Dark Contrast
Adjust Letter Spacing
Default
Adjust Line Height
Default
Speak Mode
Align Center
Align Left
Align Right